Blog
O NAS 1
O nas

Nazywam się Monika i jestem twórczynią marki BeWoolly. Wełnę merino odkrywałam stopniowo, jednak dopiero jako młoda mama zrozumiałam, że jej codzienny wybór to oddech, uniwersalność i możliwość doświadczania życia wszędzie tam, gdzie je widzimy. Każdego dnia!

 

Bose początki mojego macierzyństwa

Gdyby nie mój paroletni pobyt zagranicą i odkrycie fenomenu spokoju rodziców belgijskich i skandynawskich dzieci, które wchodzą boso do piaskownicy bez względu na pogodę, prawdopodobnie nie byłoby BeWoolly. Bo czy ktoś w Polsce widział, aby roczne dzieci bawiły się w piaskownicy w listopadzie?

Ten spokój bierze się z  wełny merino, w którą ubierają swoje maluchy – ogrzewającej i jednocześnie oddającej nadmiar ciepła, a także świetnie odprowadzającej pot.

Belgijskie i skandynawskie dzieci bez cienia zawahania wbiegają w kałuże. Bawią się w mokrym piasku i wilgotnej trawie, a nad ich uszami nie huczą zakazy ani ostrzeżenia, że „dostaną wilka”.

Mieszkając w Belgii, widziałam dzieciństwo bez przegrzewania, pięciu warstw ubrań i zabawy jedynie w „strefach do tego dostosowanych”. To wtedy poczułam, że wszystko jest możliwe i w końcu – mimo że wyrastałam na akrylowych swetrach i poliestrowych płaszczach, i nie pamiętam, abym jako dziecko miała w swojej szafie choć jedną wełnianą rzecz – sama postanowiłam zostać „wełnianą mamą”.

Wróciłam do Polski, zamieszkaliśmy na wsi, a w mojej głowie pojawiło się pytanie… A co gdybym sama zaprojektowała dziecięce ubrania w zgodzie z sobą i moimi wartościami?

 

Magiczne ubrania z wełny i jedwabiu

Tak powstało BeWoolly – unikatowa marka rozumiejąca dziecięce potrzeby i szyjąca m.in. z magicznego połączenia dwóch materiałów: wełny (70%) i jedwabiu (30%).

Wełna i jedwab to dziecięca mieszanka doskonała! Chłodzi w upały i odwrotnie – ogrzewa w chłody, a ponadto chroni przed promieniami UV (o wiele lepiej niż konwencjonalna odzież bawełniana!).
BeWoolly naprawdę szyje dla dzieci. Chcemy, abyście mogli korzystać z zakupionych u nas ubrań jak najdłużej, dlatego szyjemy na co najmniej dwa rozmiary! Dodajemy nici, łaty, a do każdego zamówienia dołączamy wskazówki dotyczące tego, jak opiekować się wełną.

Nasze koszulki, body czy legginsy mogą służyć na wiele rodzajów (od pierwszych dni życia – na dworze, w domu, w żłobku czy przedszkolu, w podróży, gdzie tylko chcecie!) i wszystkie pory roku. Dzięki uniwersalnej gramaturze i elastycznemu, miękkiemu materiałowi nie krępuje ruchów i doskonale dopasowuje się do ciała dziecka. 

Nasza produkcja jest w pełni transparentna i ekologiczna. Współpracujemy z dwoma łódzkimi szwalniami oraz konstruktorami, którzy realizują naszą wizję. Nie zależy nam na tworzeniu wielu kolekcji – stawiamy na praktyczne i estetyczne rozwiązania, funkcjonalność i przyjazność dla środowiska.

Co najważniejsze – szyjemy z materiałów wełnianych, w pełni organicznych i certyfikowanych. Wełna merino jest dla nas jak druga skóra. Z daleka rozpoznajemy jej jakość, rozumiemy ukryty w niej potencjał oraz dynamikę zachowań. Właśnie dlatego nasze ubrania zawsze są w punkt. Są prawdziwie wełniane.


Leśna misja, czyli dzieciństwo blisko natury

BeWoolly to zew mojego dzieciństwa. Sama byłam tym dzieckiem – biegającym po lasach, zrywającym jagody prosto z krzaka, szukającym owadów w wysokiej trawie. Wszystko, co naturalne było i jest mi bliskie! 

Chcę, aby nasza marka otwierała serca dzieci i rodziców na tę samą beztroskę, zabawę bez względu na pogodę i miłość do natury.
Z nami las i przygoda zawsze stoją przed Wami otworem!

  

Komentarze do wpisu (1)

4 grudnia 2022

Moje Zamówienie nr 125 chcę dokonać opłaty za zamówienie, proszę o pomoc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl